Projektování zeleně


Stejně jako stavba domu i zahrada by měla vždy začínat projektem. I když do své zahrady sami vložíte všechno úsilí i péči, tak jí vždy bude něco chybět nebo přebývat. Tak přichází řada na zahradního architekta. Ten Vám dokáže vytvořit zahradu v reálném světě tak, jak jste si jí vysnili.

Akce typu „projekt zdarma k realizaci“ nikdy nevěstí nic dobrého. Znamená to pouze, že Vám firma na zahradu nasadí svoji „šablonu“ a rostliny, které neudala do minulé realizace a kterých se potřebuje zbavit. Ano, budete mít projekt zdarma, ale záhy po realizaci si všimnete, že stejnou zahradu mají i sousedé z několika dalších obcí – zahradu bez nápadu a duše. Během několika let se navíc taková zahrada začne rozpadat a vy budete muset znovu povolat zahradníky, aby ji celou „opravili“. To je ten důvod, proč by na počátku všeho měl stát kvalitní projekt s reálnou kompozicí zahrady v dlouhodobém měřítku.

1. studie s osazovacím plánem

Jak vzniká projekt

  1. Kontaktujete naší firmu.
  2. Domluvíme se na Vašich požadavcích, možnostech a představách.
  3. Proběhne první osobní schůzka zdarma v místě upravované/navrhované zeleně. Zvolíme si rozsah prací a koncept celého projektu.
  4. Vypracujeme 2-3 studie dle požadavků klienta.
  5. Zkonzultujeme navržené studie a zvolíme finální (lze řešit online/telefonem).
  6. Vlastní práce na projektu – funkce ploch, osazovací plán, 3D pohledy (popř. výměr ploch, technický výkres, posloupnosti kvetení, aj – zvolíte si sami). V rámci tvorby projektu probíhá otevřená diskuze se zákazníkem (dotazy ohledně rostlinného materiálu, technických prvků,aj.)
  7. Finální konzultace nad projektem – doladění detailů (lze řešit online/telefonem)

dále nabízíme:

  1. Výběr realizační firmy na míru – projektujeme po celém území ČR a v případě zájmu o realizaci Vám vybereme firmu na míru Vašemu projektu a požadavkům.
  2. Autorský dozor nad realizací – zvláště u větších celků je dohled autora nad realizací nezbytný.

Ukázky projektů naleznete ve fotogalerii.